Home News Lajm i fundit Izolohet një person i tretë dyshohet se është prekur...

Lajm i fundit Izolohet një person i tretë dyshohet se është prekur nga koronavirusi

1111
0

Pas Italise virusi po fillon te kete efekt dhe ne Shqiperi.Diten e sotme jane konfirmuar 2 te infektuar.Por sipas gazetes Shqip dyshohet dhe per nje person te trete te jete i infektuar me virus.

Bëhet me dije se edhe rasti i tretë ndodhet i izoluar në shërbimin infektiv në QSUT dhe po priten te dalin analizat.

Nuk dihet ende gjendja e tij shëndetësore.Pritet te dalin analizat pozitive apo negative.

Pasi te dalin analizat cdo gje do te behet publike si ne rastin e pare e dy te infektuarit babai dhe djali i tij qe tashme jane futur ne karantine.

Megjithate i urojme sherim te shpejte.