Home News Kush eshte kjo grua qe ka lene pa fjale Presidentin Ilir Meta?...

Kush eshte kjo grua qe ka lene pa fjale Presidentin Ilir Meta? Njihuni me historine e saj

602
0

Mjekja gjinekologe Burbuqe Ajazi ndonese prej vitesh e ka mbushur moshen e pensionit, vazhdon te sherbeje me shume profesionalizem, perkushtim dhe pasion ne spitalin e Peqinit, duke u kthyer ne nje shembull te jashtezakonshem frymezimi per brezat e rinj te mjekeve dhe infermiereve.

Edhe pse ne nje preiudhe te veshtire per shkak te situates se pandemise ne vendin tone, mjekja e nderuar dje ne mbremje ka dale ne pune, dhe se bashku me stafin e mrekullueshem te spitalit te Peqinit ka asistuar ne lindjen e shendetshme te nje bebi shume te bukur.

Duke i ururar jete te gjate dhe shendet foshnjes se porsalindur, ndaj me prinderit gezimin per lindjen e djalit te tyre ne keto momente shume te lumtura dhe ne vecanti per ta.

Ne kete situate te veshtire te gjithe kemi nevoje per lajme kaq te mira. mirenjohje dhe falenderim te thelle per mjekjen e nderuar Burbuqe Ajazi eshte shprehur presidenti Ilir Meta.