Home News Kur do ti kthehemi jetes normale? Mjeku gjerman tregon per here te...

Kur do ti kthehemi jetes normale? Mjeku gjerman tregon per here te pare sesi merr fund pandemia e koronavirusit

741
0

Profesor Andrej Trampuz thote se fundi i virusit do te vije vetem nga vaksina qe pritet te dale se shpejti.
Drejtori i laboratorit per hulumtimin e semundjeve infektive ne Berlin, paralajmeron se pandemia do te shpertheje serish nese nuk ka nje kure pasi deri me tani eshte e infektuar me pak se 1 % e popullsise se botes , kjo do te thote qe nuk ekziston imuniteti kolektiv.
Largimi i ketij virusi eshte duke ndenjur ne karantine dhe duke pasur kujdes te madh.


Ne nje interviste per REL, profesori Trampuz deklaron se :”Do te kete mundesi qe te shkohet ne pune ose te kete tubime ne grupe te vogla , por ngjarje te medha gjate ketij viti nuk do te kete.Edhe tubimet e vogla do mbahen me maska dhe duke ruajtur distancen.Deri ne fund te ketij viti duhet te jemi shume te kujdesshem dhe kjo nuk do te jete nje jete normale.
Shpresat per jete normale mbeten ne 2021 .Mjeku gjerman thote se ky virus mund te jete krijuar nga natyra inteligjente, jo nga njeriu.
Ndaj ben i kujdes.