Home News Kur do te kosiderohemi se jemi cliruar nga pandemia: Pellumb Pipero tregon...

Kur do te kosiderohemi se jemi cliruar nga pandemia: Pellumb Pipero tregon daten me ne fund

406
0

Tashme eshte mjaft popullor se eshte mjeku qe qeteson zemrat e Shqipetareve.
I ftuar ne emisionin open Nje vogelushe i shkruan nje leter per koronavirusin. Mjeku preket live dhe thote: Ne fund te prillit do jemi te lire ku do te kemi pak raste ose aspak.

Mjeku pohoi se fundi i prillit ose maksimumi ne mesin e majit do te jemi te cliruar nga kjo situate. NE baze ke kesa epidemie ne vendin tone , une besoj se kjo do te marri fund ne fund te prillit. Maji mund te na zere me ndonje rast sporadik.

Nderkohe i eshte pergjigjur vogelushes te kete pak durim se kjo do te mabaroje shume shpejt. ajo do ta shijoje jeten dhe te gjithe te tjeret ne me pak se nje muaj. Shpresojme qe te ndodhi keshtu dhe cdo gje te kthehet ne normalitet.