Home News Kur dhe ku do të mundemi të udhëtojmë jashtë vendit, ja cili...

Kur dhe ku do të mundemi të udhëtojmë jashtë vendit, ja cili eshte kufiri qe do hapet i pari

518
0

Ministri i jashtem Serb Ivica Dacic ka thene se edhe shteti i tyre tani do te heqi gjendjen e jashtezakonshme qe eshte krijuar per shkak te koronavirusit.

Mirepo me sa duket njerezit nuk jane shume optimist pasi nuk po dine se cfare fshihet pas gjithe kesaj, sepse mendojne se nuk do te jemi me si dikur.

Gjysma e qytetareve tane jane kthyer ne vend me udhetime ajrore por tashme kjo rruge eshte bllokuar ose ndaluar pjeserisht sepse nuk ka me kuptim. Meqenese nuk ka me njerez te bllokuar jashte vendit edhe ata qe kane humbur punen jane raportuar te gjithe, tha Daçiç ne nje interviste.

Gjithsesi ai ka treguar se do hapet kufiri me Hungarine por me vendet e tjera ende nuk dihet pasi qe edhe BE i ka lene shtetet te vendosin vete se kur mund ti hapin kufinjte.