Home News Kryemistri Edi Rama ben njoftimin e papritur: Boll. Nga dita e neserme...

Kryemistri Edi Rama ben njoftimin e papritur: Boll. Nga dita e neserme do te ndalohet…

625
0

Shqiperia eshte futur ne karantine per te ulur numrin e te infektuarve dhe qe te mos perfundojme si Italia.
Ndersa kryeministri jone ka marre masa te reja per diten e neserme duke thene :

Mesa duket nuk po kuptohemi sic duhet me disa qe nuk duan te marrin vesh se nuk eshte kohe
shetitjesh. Nga neser , dalja e kembesoreve do te kufizohet vetem ne oraret 06.00-10.00
dhe 16.00-18.00.

Pra nga dita e neserme do te ndalohet dalja ne kembe rrugeve me persona te tjere ne krah.
Shkelja e ketyre rregullave do te ndeshkohet me gjobe 10.000 leke dhe me mosdhenien e asnje ndihme shteterore nga
paketa financiare e luftes per shkelesin.

Nje pakice e vogel individesh nuk mund te sabotojne sakrificen e nje populli te tere, duke rrezikuar jeten e tyre dhe te tjereve.

Frike aspak, kujdes po !Dielli aty do te jete prape , ndersa jetet e humbura nuk kthehen me , tha Rama.

Duhet vetem durim qe ta mundim virusin dhe te mos perfundojme si Italia .