Home News Kryeminstri Rama : Nuk do kete vetem leje ditore, por edhe leje...

Kryeminstri Rama : Nuk do kete vetem leje ditore, por edhe leje javore/Ja kush do ti marri keto leje

382
0

Gjate javes qe vjen do te kete nje lehtesim per te gjithe ata qe jane ne pune dhe levizin me makine per te shkuar ne vendin e punes.

Sipas Edi Rames te gjithe te punesuarit qe vazhdojne punen pa nderprerje nga situata e kufizimeve, do te kene mundesi te marrin leje javore per vajtje ardhje nga puna dhe vetem me nje pasagjere (nga e njejta pune) brenda ne makine Autorizimi merret ne portalin e-Albania por do te jete leje javore, gjithashtu edhe per kembesoret qe shkojne ne punet qe nuk kane kufizime.

Por te gjithe ata qe marrin lejen duhet patjeter ta lexojne mire, sepse pasoja penale qe mund te sjelli shkelja e mundshme e rregullave eshte e rende deri ne burgosje.