Home News Kryeminstri Rama jep lajmin e mire per shqipetaret: Rame dakord me...

Kryeminstri Rama jep lajmin e mire per shqipetaret: Rame dakord me kryeministrin grek per….

430
0

Kreu i qeverise Edi Rama gjate nje komunikimi pnline me qytetaret foli rreth bisedes qe pati me homologun e tij grek MItsotakis ne lidhje me hapjen e kufirit me Greqine.

Rama njoftoi :”Pata nje bashkebisedim me kryeministrin grek dhe biseduam per fazen 2.Diskutuam rezultatet e deritanishme, strategjine e testimit , lehtesimin e masave ,procesin arsimor , planin e hapjes se sezonit por edhe lehtesimin e nderveprimin ne lidhje me punesimin social.
Gjaithashtu punonjesit sezonal nuk jane trajtuar si shkeles sepse rame dakord me ministrin grek te cilin e falenderoj , sepse e zgjidhem kete problem sipas kalendarit te fazes dy.