Home News Kryeministri Rama tregon se kur do te hapen Shkollat, Lokalet dhe Kufinjte

Kryeministri Rama tregon se kur do te hapen Shkollat, Lokalet dhe Kufinjte

852
0

Rregulla te rreja vijne cdo jave nese gjendja e te infektuarve do te bjere vazhdimisht.
Por lokalet shkollat dhe kufinjte do te hapen kur kjo gjendje te shkoje ne zero aty ku e lame ne fillim. Ndersa per bizneset e vogla do te kete nje ndihme ekonomike nga ana e qeverise per te dale nga kriza.

Bizneset qe perfitojne jane Rrobaqepesite, Lavanderite, Taksitë, Shoferët, Gomistët, Serviset e makinave, por dhe Hidraulikët dhe Elektricistët. Por se shpejsti do te dalim me nje deklarate te plote per te sqaruar me mire cdo gje ne lidhje me emergjencen.

Sipas kryeministrit te gjitha bizneset qe do te fillojne te hapen ne ditet ne vijim duhet te marrin masat mbrojtese kunder koronavirusit.