Home News Kosova shenon rekord te ri/ Ne 24 ore ja sa raste u...

Kosova shenon rekord te ri/ Ne 24 ore ja sa raste u shenuan me koro.navi.rus

307
0

Instituti Kombetar i Shendetesise Publike te Kosoves ka bere te ditur se me 12 prill jane testuar ne laboratorin e mikrobilogjise 250 mostra dhe prej tyre 79 kane dale te infektuar me koron.avirus.

Kjo eshte nje shifer rekord per Kosoven. Numri total i te prekurve aktualisht eshte 362. IKSHPK ben thirrje per qytetaret qe te zbatojne rekomandimet e qeverise per te shmangur rastet qe mund te jene ne rritje.