Home News Koronavirusi: Trump tregon ilacin, Perdoreni ne menyre urgjente sa nuk eshte vone.

Koronavirusi: Trump tregon ilacin, Perdoreni ne menyre urgjente sa nuk eshte vone.

644
0

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump nepermjet postimeve ne twiter eshte shprehur se njerezit duhet te perdorin HYDROXYCHLOROQUINE dhe AZITHROMYCIN te marra se bashku pasi kan nje shans te vertete per te qene efektiv persa i perket koronavirusit.

Trump Shkruan:

HYDROXYCHLOROQUINE & AZITHROMYCIN, te marra se bashku kane nje shans te vertete per te qene nje nga ndryshuesit me te medhenje te lojes ne historine e mjekesise. FDA ka zhvendosur male. Faleminderit dhe shpresojme se ato de dyja do te japin rezultate te shkelqyera kundra virusit.

Gjithashtu te vihen ne perdorim te menjehershem, viktimat po shtohen, levizni shpejt dhe Zoti i bekofte te gjithe.