Home News Koronavirusi po afron,ja kush shtet shum afer shqiperise konfirmoi rastin e pare

Koronavirusi po afron,ja kush shtet shum afer shqiperise konfirmoi rastin e pare

1086
0

Bosnje Hercegovina ka konfirmuar rastin e pare me koronavirus. kete e bere te ditur ministrisi i shendetesise se Bosnjes Alen Sheraniq ne nje konference per media. Behet fjale per nje puntor qe ishte ne Itali dhe qe ishte kthyer ne Bosnje. Ai eshte transdferuar n enje qender klinike. Gruaja e tij rezulton negative por femija positiv me koronavirus. Nderkohe ministri i ben thirrje qytetareve qe te kujdesen per higjenen personale per te evituar raste te tjera te mundshme.