Home News Kishte shenja gripi dhe shkon ne spital por mjeket nuk e presin,...

Kishte shenja gripi dhe shkon ne spital por mjeket nuk e presin, ja c’ben 36-vjecari vete.

585
0

Ne qytetin e gjirokastres eshte paraqitur ne spitalin rajonal nje rast me shenja gripi por mjeket
nuk e kane pritur per ta vizituar.

Pacienti nje djale eshte ne veteizolim ne shtepine e tij, nderkohe qe ne keto momente kane shkuar
perfaqesues te DSHP-se per t’i bere tamponin dhe mesohet se do te niset me urgjence
ne Tirane per te kryer analizat e duhura.

Spitali i Gjirokastres “Omer Nishani” nuk eshte pergjigjur per rastin e ketij djali qe
behet fjale, madje nuk i kane kryer asnje vizite si pacient.

Behet e ditur se nuk ka udhetuar kohet e fundit ne vendet e prekura nga virusi.