Home News Kamionet kosovare te bllokuar. Rama i shkruan serbisht Vucicit: Ngrije ate tra….

Kamionet kosovare te bllokuar. Rama i shkruan serbisht Vucicit: Ngrije ate tra….

653
0

Kryeminstri i vendit Edi Rama me ane te nje postimi te bere ne Twitter ne gjuhen shqipe dhe ne serbisht i ka bere thirrje Aleksander Vucic qe te ngreje trarin per sa u perket kamioneve ne kete situate te krijuar nga koronavirusi.

Sipas Rames vetem me solidaritet mund te mposhtim armikun e perbashket.
Ngrijeni ate tra, le ta bejme rajonin shembull solidariteti, i ka thene Rama nder te tjera.

Prej 24 oresh kamionat nga Kosova jan bllokuar ne kufirin Serb. Linja e gjelbert ne rajon smund ti nenshtrohet rregulave te cdo vendi, po vec nje rregulli te thjeshte: Kete lufte duhet ta fitojme se bashku. Ju lutem zoti president ngrijeni traun lart per kamionet e le ta bejme rajonin shembull tone rrezatues te solidaritetit kaq te nevojshem per ta fituar lufte., Shkruan Edi Rama.