Home News Kam Fakte , Berisha : Shifrat reale jane me shume se ajo...

Kam Fakte , Berisha : Shifrat reale jane me shume se ajo qe deklarohet, jane 10 ose 15 here me te larta

460
0

Ish – kryeministri Sali Berisha ka bere nje deklarate te forte ne lidhje me koronavirusin ne Shqiperi. Berisha hodhi akuza te renda ne drejtimin e autoriteteve duke theksuar se shifrat jane te manipuluara. Gjithashtu dhe personat qe kane humbur jeten jane te manipuluara.
Berisha deklaroi se shifrat jane 10 ose 15 here me shume nga ajo qe thuhet ne raportet e Ministrise se Shendetesise. Sipas Berishes te besosh se kemi 277 te prekur eshte qesharake, dhe shtoi se jemi vendi qe kemi bere me pak teste.

Midis te tjerash ai shtoi:

“Eshte nje pandemi unike, qe nga koha e gripit spanjoll 100 vite me pare. Jemi vetem ne fillim. Eshte shume e veshtire te parashikohen pasojat per shendetin e njerezve sepse pervec disa kombinimeve te ilacave ende nuk ka nje vaksine efikase per ta luftuar kte virus.