Home News Jepet lajmi i shumepritur nga te gjithe: Mjeku i njohur thote se...

Jepet lajmi i shumepritur nga te gjithe: Mjeku i njohur thote se ditet me te veshtira…..

333
0

Mjeku Tritan Kalo ka reaguar ne lidhje me lehtesimin e masave te karantines, duke thene se leshimi i ketyre masave te pashoqeruara me masa te tjera shtrenguese eshte i parakohshem.

Sipas mjekut qe perballet me te infektuarit ne Spitalin Infektiv, liberalizimi i masave duhet te jete ne menyre graduale duke marre si shembull Japonine dhe Korene e Jugut qe paten nje sukses ne luftimin e koronavirusit.

Kalo eshte ndalur dhe tek debati midis opozites dhe qeverise persa i perket testimeve dhe tha se eshte nje debat i padobishem.

Lajmi i mire qe tha doktor Kalo eshte se ne ditet me te veshtira i kemi kaluar, i kemi hedhur mbas shpine.