Home News Jepet data se kur do rifillojne fluturimet/ Rama jep detaje per javen...

Jepet data se kur do rifillojne fluturimet/ Rama jep detaje per javen tjeter

470
0

Kryeministri i vendit Edi Rama ka thene se hapja do te vazhdoje ne menyre graduale por duhet shume kujdes. Kini parasysh cpo ndodh rreth e rrotull se dikush nga ju duket sikur nuk jeton ne kete bote, ka thene ai. Ai nenvizoi faktin se ne Gjermani ka nje rritje te zinxhirit te infektimeve si pasoje e hapjes qe Gjermania ka bere.

Po ashtu foli dhe per Greqine duke thene se nuk lejehot levizja nga prefektura ne prefekture, brenda per brenda, pra kur flasim hap kufijtë se na mbyte e na vrave, a shikoni se ça ndodh në vendet e tjera? Të bëjmë durim e ruajmë qetësinë.

Gjithashtu kryeministri shtoi se duhet te kemi shume kujdes per arsye se deri tani kemi qene shume te suksesshem. Ai tha se do te flasim me ekpertet per nje analize te thelle per korridoret ajrore dhe tokesore. Ne 11 maj do te kete nje lehtesim te karantinimit ne hotele. Deri tani kemi nje korridor shumë te ngushtë ajror, nuk janë hapur fluturimet në tërësi, lehtësimi do vijë në proceset ne vijim ka perfunduar Rama