Home Menyre Jetese Ja sa do te shkojne temperaturat sot ne vendin tone

Ja sa do te shkojne temperaturat sot ne vendin tone

122
0

Edhe për ditën e premte vendi do të mbetet në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut.

Moti parashikohet i kthjellët dhe nga orët e mesditës deri ato të pasdites shtim vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura kryesisht në relievet kodrinore – malore të territorit.
Temperaturat parashikohen:

në zona malore 20 deri 36°C

në zona e ulëta 19 deri 40°C

në zona bregdetare 21 deri 37°C