Home News Ja cfare thuhet se kur do te marre fund Koronavirusi

Ja cfare thuhet se kur do te marre fund Koronavirusi

441
0

Disa dite me pare OBSH ka shpallur covid 19 pandemi, duke qene se eshte perhapur
ne te gjithe boten. Por pyetja eshte: Kur do te marre fund e gjithe kjo?
Sipas eksperteve nuk percaktohet dot sepse eshte virus i ri por zakonisht
keto semundje infektive vihen nen kontroll vetem permes vaksinimit te popullsise.
Por nje Pyetje tjeter me rendesi: MOti i ngrohte a do ta largoje kte virus?
Ekspertet thone se ndryshimi i stineve ka pak ose aspak ndikim sepse ne nje vend
eshte ngrohte dhe ne nje tjeter eshte ftohte.
Pyetja e fundit eshte: Cfare do te beni me kete situate?
Duhet te sigurohemi qe te pergatitemi per nje stil jetese te re, sepse nuk i dihet se ardhmes
Por e ardhmja varet edhe nga menyra e te sjellurit tone pasi duhet te degjojme
specialistet te ruajme qetesine dhe te ndjekim keshillat e doktoreve per higjenen.
Megjithate per tu ndjere mire per nje njeri te shendetshem, covid – 19 nuk
eshte i rrezikshem dhe nuk do te kete pasoja te medha.