Home News Italia publikon statistikat. Bum te sheruarish, 3786 raste te reja

Italia publikon statistikat. Bum te sheruarish, 3786 raste te reja

430
0

Italia ka publikuar bilacin e 24 oreve te fundit per te infektuarit me koron.avirus. Personat qe kane nderrua jete oret e fundit eshte 535 duke e cuar numrin e pergjithshem ne 22 170.

Numri i rasteve te reja eshte 3786, ndersa te sheruarit ka qene shume i larte, 2072 persona duke e cuar 40 164 numrine pergjithshem.

Pas kater dite renie numri i rasteve te reja ka pesuar nje rritje me 1119 persona. Kujtome qe ne renie eshte dhe numri i personave ne terapi intensive.