Home News Italia po sheh drite: Frenohet numri i te infektuarve dhe jeteve te...

Italia po sheh drite: Frenohet numri i te infektuarve dhe jeteve te humbura

539
0

A eshte ky lajmi qe priste githe bota? Ndoshta akoma shume heret per ta thene, por Italia ka nisur te marre pak fryme. NJe parashikim thoshte se te dielen do aarinte piku i pandemise se koronavirusit ne Itali.

Por te dhenat kane bere qe shume njerez te ndihen pak me mire. Gazeta la stampa shkruan ka nisur drita te shihet.

Ndersa Republica shkruan se jane frenuar vdekjet dhe infeksionet.Edhe gazetat e tjera
thone qe numri po frenohet , ky eshte nje clirim i vertete.

Gjate 24 oreve te fundit eshte regjistruar nje renie e numrit te te prekurve dhe viktimave.
Keto 24 ore jane 651 te vdekur.

Persa u perket te prekurve, jane 3975. Rritja eshte 9.3 perqind .