Home News Italia nuk gjen qetesi: Ja sa persona kane humbur jeten 24 oret...

Italia nuk gjen qetesi: Ja sa persona kane humbur jeten 24 oret e fundit/ Rritet dhe numri i infektimeve

535
0

619 persona kane humbur jeten nga koronavirusi 24 oret e fundit ne Itali. Lajmi behet i ditur nga autoritetet shendetesore ne Itali duke e cuar numrin ne total 19.468 persona.

Aktualisht bumri i te infektuarve ne Itali eshte 152.271 persona : 4.694 me shume se dje me nje rritje prej 3.2%. Nderkohe gjate 24 oreve te fundit jane sheruar 2079 persona duke e cuar numrin ne total te sheruarve 32.534.

Keto te dhena behen te ditura nga Mrojtja Civile ne Itali ku njoftojne se 28.144 PACIENTE JANE TE SHTRUAR NE SPITAL DHE 3.381 JAN NE GJENDJE TE RENDE.