Home News Itali: Renie e madhe e numrit te personave qe kane humbur jeten...

Itali: Renie e madhe e numrit te personave qe kane humbur jeten ne 24 oret e fundit

633
0

Italia ka publikuar bilancin e 24 oreve te fundit persa i perket rasteve me koronavirus. Numri i personove qe kane humbur jeten ka shkuar ne 15.887 qe do te thote jane 525 vik.tima ne 24 oret e fundit.


Raste te reja te infektuar jane 5491 duke e cuar ne 91.246 numrin total. Ndersa numri te sheruarve ka shkuar ne 21.815, dhe 3977 jane ne gjendje kritike.


Kujtojme qe numri i personave qe kane nderruarr jeten ne bote eshte 67.807.
Shpresojme qe situata te shkoje drejt normalizimit sa me shpejt