Home Menyre Jetese Ish-këshilltari i PD-së bën paralajmërimin e fortë: Shumë shpejt do ketë ‘non...

Ish-këshilltari i PD-së bën paralajmërimin e fortë: Shumë shpejt do ketë ‘non grata’ të tjerë

181
0

Politikani Edvin Kulluri dhe se në vendin tonë do ketë edhe persona të tjerë të shpallur “non grata’ nga Mbretëria e Bashkuar, por ende nuk janë bërë publike.

Në një intervistë televizive, Kulluri theksoi:

“SHBA e kanë me k.orrupsionin dhe me k.rimin problemin, nuk kanë asnjë problem personal. Edhe ambasadori anglez na doli shumë i k.orruptuar. Që të jetë elita shqiptare kaq e ndershme që të akuzoj ambasadorët e BE-së dhe SHBA-së për të korruptuar kjo është komedi. Ju e dini që Mbretëria e Bashkuar ka një listë shumë më të gjatë se shpallja “Non Grata “ e Berishës. Në mos është marrë vendimi por nuk është bërë publike”- tha ai.