Home News Interpelance urgjente/ Ish ministri Italian publikon videon, kinezet po prodhonin ne laborator...

Interpelance urgjente/ Ish ministri Italian publikon videon, kinezet po prodhonin ne laborator Covid-19 qe ne 2015

764
0

Ish- zevendes kryeministri njekohesisht dhe minister i brendshem i Italise Matteo Salvini ka publikuar nje video nga emisioni Italian “Leonardo” ne vitin 2015 ku thuhet se shkencetaret kineze po prodhonin ne laboratore nje virus te rrezikshem. Krahas videos Salvini kerkon interpelance urgjente me Presidentin e Keshillit te Ministrave dhe Ministrin e Jashtem.

Reagimi i plote
E pabeseueshme ” Nga Rai Tre nje reportazh per nje supervirus pulmonar Koronavirus te
krijuar nga kinezet me lakuriq nate dhe minj eshte shume i rrezikshem per njerezit.

Nderkohe ne emisionin e rai tre thuhet se nje grup shkencetaresh kineze po punonin per krijimin e supervirusit i njejte si koronavirusi. Sipas tyre behej fjale per efekte studimi.