Home News Infermierja shqiptare qe shkoi ne Itali: E di c’po ndodh, por nuk...

Infermierja shqiptare qe shkoi ne Itali: E di c’po ndodh, por nuk trembem

512
0

” Keni 30 vjet qe na ndihmoni dhe eshte minimumi qe mund te bejme per ju. ” Keshtu eshte shprehur nje infermiere e ndihmes se shpejte, nje 35 vjecare nga Tirana qe ben pjese ne grupin e mjekeve dhe infermiereve qe u nisen drejt Italise te shtunen. ” Jam e vetedijshme se cfare po ndodh ne spitalet e Brescias, por nuk trembem,” ka thene infermierja qe ka jetuar 15 vite ne Napoli.

Grupi i mjekeve shqiptare pasi ka mberritur ne Fiumicino ne Rome, me pas ka udhetuar drejt verones per te shkuar me pas ne spitalet e brescia dhe bergamos, zonat me te goditura nga epidemia.

Me heret permes nje postimi ne twiter shoqeruar me foton e flamurit shqiptar Kryeministri Giuseppe Conte ka falenderuar shtetin shqiptar per kete ndihme.