Home News Ilaci qe u perdor kunder koro.navi.rusit ne Wuhan eshte “Lulja” qe po...

Ilaci qe u perdor kunder koro.navi.rusit ne Wuhan eshte “Lulja” qe po mbillet ne Shqiperi

470
0

Wuhan, qyteti ku nisi gjithcka i eshte kthyer normalitetit pervec shkollave.
Gazetari Edison Myrteza i cili jeton prej vitesh ne Kine raporton ne Report Tv se kudo ne vend vazhdojne skanimet e qytetareve. Aktualisht ne spitale jane 2000 te infektuar dhe nga to 181 jane ne gjendje kritike.


Megjithate nese do te kete rritje te rasteve me infektim apo jeteve te humbura do te kete nje izolim te dyte.
Sado shifrave qe kane dale gazetari nuk eshte shume i sigurte sepse thuhet qe ka ende kontestime por 975 e bizneseve eshte hapur.
Jane perdorur shume medikamente tradicionale , nder to sherebela duke e pergatitur me medikamente te tjera.


Myrteza thote:


“Kane filluar edhe deklaratat mes Kines e SHBA-ve se ku e ka nismen virusi. Do te jete Gjykata Nderkombetare e Hages qe do te vendosi nese virusi filloi ne Wuhan apo jo ?