Home News Ia dolën! Këto 6 vende të botës nuk kanë asnjë rast të...

Ia dolën! Këto 6 vende të botës nuk kanë asnjë rast të ri me koron.avirus

581
0

Gjashte vende ne bote ja kane dale ta mposhtin koron.avirusin ne 24 oret e fundit ku nuk kane regjistruar asnje rast te ri. Behet fjale per Napolin ne Itali, Hong KOngu, Australia e jugut, territori i veriut, territori i kryeqytetit Australian dhe Queensland.

Mediat italiane raportuan se ne 24 oret e fundit asnje i infektuar nuk u regjistrua ne Napoli. Napoli regjistron gjithashtu kater dite radhazi pa vik.tima.


Hong Kongu Per here te pare ka zero raste me koron.avirus. Autoritetet shendetesore i kerkuan njerezve te mbajne higjenen dhe distancimin social.


Gjithashtu ne Australi renia e kurbes se infeksionit ka kerkuar heqjen e kufizimeve, por ekspertet paralajmerojne se duhet te qendrojne. Ne 24 oret e fundit Australia nuk shenoi asnje rast te ri me koron.avirus. Shpresojme qe kjo te ndodhe dhe me pjesen tjeter te botes.