Home Menyre Jetese I nxehti afrikan ‘g odet’ vendin tonë, ja si parashikohet të jetë...

I nxehti afrikan ‘g odet’ vendin tonë, ja si parashikohet të jetë moti sot

90
0

Që në orët e para të mëngjesit, vendi ynë mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe i nxehtë si pasojë e masave ajrore me origjinë Afrikane.
Sipas MeteoAlb, parashikohet që pasditja dhe në vijim të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë territorin shqiptar ku në verilindje priten grumbullim i vranësirave duke sjellë rrebeshe afat-shkurta shiu dhe mini-stuhi breshëri.

Temperaturat e ajrit do ulen në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 37°C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here