Home News I moshuari tregon kuren per koron.avir.usin: Ja si e shkaterruam vir.usin ne...

I moshuari tregon kuren per koron.avir.usin: Ja si e shkaterruam vir.usin ne 79 , cfare konsumoj une cdo mengjes

549
0

Diten e shtune te javes qe kaloi pensionistet paten mundesine te dilnin nje xhiro te shkurter .
Nga vezhgimi i bere ne kryeqytet pershtypje beri rasti i nje te moshuari qe trgoi si i ka kaluar keto dite.
Ai madje tregoi nje ilac qe ka perdorur ai ne 1979 dhe qe sipas tij duhet ta perdorin edhe tani.


Ai deklaroi:


“Bej nje ore vrap rreth shtepise ne mengjes, pastaj lexoj , pastaj ha dreke dhe bej vrap serish.Per dor mjalte me qumesht , e cila e ngadaleson mikrobin.Une kam punuar mesues dhe ne 79 kur u perhap virusi elementi kryesore per ta luftuar ishte mjalti.
Kjo situate me masa sigurie u ka bere mire te moshuarve .
Ne fund tha: “E vetmja gje qe e kuroi virusin ne Martanesh ne 79 ishte mjalti me qumesht.