Home Menyre Jetese “Humba foshnjen pasi prita dy orë në parking”, shqiptarja d.enoncon injorimin e...

“Humba foshnjen pasi prita dy orë në parking”, shqiptarja d.enoncon injorimin e bluzave të bardha: Nuk më futën brenda sepse…

100
0

Një grua shqiptare shtatzënë e infektuar me Covid ka pohuar se ka humbur foshnjën e saj pasi u detyrua të priste dy orë e gjysmë në një parking makinash në spital.

Fationa Nikolli, e cila ishte 32 javëshe shtatzënë në atë kohë, nxitoi në Spitalin Selly Oak në Birmingham në orën 10 të mëngjesit më 6 korrik.

Por nëna e dy fëmijëve, e cila jetonte pesë minuta larg spitalit, thotë se asaj iu kërkua të priste në parkingun e makinave nga infermierët pasi ishte e infektuar me Covid.

Kur ajo më në fund u fut brenda në orën 12.30 pasi mjekët gjetën një dhomë private ku ajo mund të izolohej, Nikolli u dërgua me urgjencë për një operacion. Por djali i saj lindi i pajete.

Shqiptarja, e cila kërkoi që fytyra e saj të mos tregohej, pohoi se një mjek i tha : ‘Nëse do kishe ardhur më parë, unë mund ta kisha shpëtuar fëmijën.’

Fondacioni NHS i Grave dhe Fëmijëve në Birmingham, i cili drejton spitalin, i ka kërkuar falje zonjës Nikolli.