Home Menyre Jetese Humb jetën sportisti i njohur 25-vjeçar

Humb jetën sportisti i njohur 25-vjeçar

237
0

Lajm i trishtë në NBA. Caleb Swanigan u nda nga jeta në moshën 25 vjeçare të hënën në mbrëmje në Shtetet e Bashkuara, siç raportohet nga Shams Charania (The Athletic), një qendër arsimore, ku ai u dallua në NCAA dhe nga ku kaloi në NBA, me Portland Trail Blazers. Pas një sezoni e gjysmë ai shkoi te Sacramento Kings.

Infeksioni i papritur nga koronavirusi në mars 2020 nënkupton edhe fundin e karrierës së Swanigan në NBA, ku ai mori pjesë në 75 ndeshje në tre vjet dhe mesatarisht me 2.3 pikë dhe 2.9 kërcime. Për momentin nuk dihen shkaqet e v.dekjes së tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here