Home News Habit kryeministri Rama: Fundjava PA MAKINA në FUQI deri ne 2021, kryeministri...

Habit kryeministri Rama: Fundjava PA MAKINA në FUQI deri ne 2021, kryeministri tregon si do të funksionojë

643
0

Kryeministri i vendit Edi Rama me ane te nje video ne facebook tregoi se fundjava pa makina mund të kthehet në një normë, edhe pas përfundimit të pandemisë së koronavirusit.

Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Rama, i cili tha në një komunikim me qytetarët nga Facebook-u se fundjava pa makina do të vazhdojë edhe për dy javët e ardhshme, për t’u rikthyer pas sezonit të verës.

Nga tetori deri në mars të 2021-shit, fundjava pa makina mund të jetë realitet, minimalisht për të dielat. Fundjava pa makina do të mbetet në fuqi edhe dy të shtuna e të djela për t’u rikthyer pas sezonit të verës, çdo të dielë minimalisht nga tetori deri në marsin e ardhshëm, si një moment i përjavshëm kushtuar ajrit pa tym makinash, të moshuarve, fëmijëve dhe mjedisit tonë, tha Edi Rama.