Home Menyre Jetese Gruaja e tij ndërron jetë papritur! 7 ditë më vonë, ai shkat...

Gruaja e tij ndërron jetë papritur! 7 ditë më vonë, ai shkat ërrohet nga fotoja që gjeti në celularin e saj

549
0

Të ndahet zemra ne dysh kur humbet bashkëshortin ose bashkëshorten. Askush nuk dëshiron ta jetojë këtë, veçanërisht kur je i ri ne moshe. Michelle dhe John ishin fejuar që në shkollë të mesme dhe ishin afersisht 30 vjec. Ata ishin ende shumë të dashuruar me njëri-tjetrin.

Por fatkèqësisht gjërat morën një kthesë te papritur kur Michelle u së mur dhe papritur ndërroi jetë. E tërë bota e John-it u përmbys dhe ai u pushtua nga pikëllimi. Një javë pas humbjes së shoqes së tij të jetës, duke shikuar në telefonin celular të vajzës, John gjeti një fotografi që e bëri atë të lotonte edhe më shumë.

Thuhet se dashuria e vërtetë nuk përfundon kurrë dhe mesa duket ky është rasti tipik i John Polo dhe Michelle High.Në vitin 2013 ata vendosën që të martoheshin dhe t’i deklaronin dashurinë e përjetshme njëri-tjetrit.

Por dita e dasmës që ata ëndërronin nuk erdhi kurre. Po atë vit mjekët e kishin informuar Michellen se kishte një sëm undje të rrallë dhe serioze. Kur sëm undja u përhap në vitin 2015, çifti filloi të numëronte ditët e tyre dhe pastaj vendosi të planifikonte martesën e madhe që kishin ëndërruar gjithmonë.

Dy javë para ditës së dasmës, Michelle humbi jetën, duke e lënë Johnin në një gjendje shoku. Ishte atëherë kur ai pa fotografinë që e bëri zemrën e tij të rrahë edhe më shumë. Isha i lumtur dhe i shkat ërruar në të njëjtën kohë, por nëse duhej të zgjidhja një emocion për të përshkruar se si ndihesha kur e pashë, do të thosha u ndjeva krenar.

Isha krenar që ajo donte aq shumë për të qenë gruaja ime.Në telefonin e saj ishte një foto që Michelle kurrë nuk i kishte treguar atij.Një fotografi e saj që dukej e lumtur në fustanin e dasmës që duhej të vishte për t’u martuar me John.

Kjo është gruaja ime. Në fustanin e saj të dasmës, thotë John në një postim që e ndau me miqtë në rrjetet sociale. Me fustanin e dasmës që nuk munda ta shikoj atë.