Home News Greqia sapo publikoi planin: Ja kur do te hapen kafenete, shkollat dhe...

Greqia sapo publikoi planin: Ja kur do te hapen kafenete, shkollat dhe hotelet

434
0

Greqia ka prezantuar planin e hapjes pasi eshte izoluar teresisht si mbi 200 vende te botes. Sipas ketij plani ne date 4 maj eshte faza e pare e hapjes, ku qytetaret nuk do te kerkojne me autorizim per te dale nga shtepia.

Po ashtu e kete date do te lejohne dhe dyqanet dhe parukerite te hapen. NJe lam mjaft i mire pasi ne date 11 deri ne 18 maj do te hapen per here te pare mbas mbylljes dhe kafenete, dhe restorantet. Gjithashtu dhe shkollat dhe universitetet do te hapen ne keto data. Vetem hotelet do te hapen ne 15 qershor.