Home News Greqia Lekundet nga nje tjeter termet I Forte mengjesin e sotem

Greqia Lekundet nga nje tjeter termet I Forte mengjesin e sotem

485
0

NJe tjeter Termet i forte ka goditur Greqine ne oret e para te mengjesit.

Sipas te dhenave paraprake te raportuara nga EMSC, termeti ka qene me mganitude
4.3 i shkalles rihter dhe thellesi 2 km.

Epiqendra e termetit ka qene 47 km ne jugperendim te Janines, ne te njejtin vend
ku u raportua pak me pare nje tjeter termet me magnitude 5.4 rihter.

Lekundjet jane ndjere dhe ne Shqiperi.

Ende nuk dihet nese ka persona te lenduar apo deme materiale.