Home News Greqia hap kufirin toksor me 18 vende/ Ja data kur ju mund...

Greqia hap kufirin toksor me 18 vende/ Ja data kur ju mund të udhëtoni lirisht

449
0

Ne date 15 qershor Greqia do te hap vendin per turistet dhe per kedo qe do te vije per motive te tjera.

Keto jane vendet qe do te lejohet te hyjne ne Greqi pas dates 15 qershor: Qipro, Izraeli, Kina, Japonia, Australia, Norvegjia, Danimarka, Austria, Bullgaria, Serbia, Rumania, Shqipëria, Polonia, Maqedonia Veriut, Bosnje-Hercegovina, Hungaria, Sllovakia dhe Republika Çeke.

Nje lajm tjetër i mirë është që turistët nuk do të duhet të bëjnë teste për koronavirusin para se të nisin udhëtimin e tyre dhe ne 15 qershor do ti lejohen qe te kalojne lirshem pa u futur ne karantine.

Nga 1 korriku, pritet të lejohen fluturime direkte në destinacione te ndryshme, përveç nëse ndryshojnë të dhënat epidemiologjike. Të dhënat do të ekzaminohen çdo 15 ditë.