Home News Greqi/ Goditet nga dy termete te forta ishulli i VIPAVE

Greqi/ Goditet nga dy termete te forta ishulli i VIPAVE

467
0

Dy termete te njepasnjeshme kane goditur dy ishuj ne Greqi. Behet fjale per Rodosin dhe Santorinin ku lekundjet jane shenuar brenda nje ore.

Sipas EMSC termeti i pare ra ne ishullin Rodos me nje lekundje prej 4.9 balle te shkalles rihter. Rreth nje ore me pas eshte ndjere dhe lekundja e dyte ne Santorini sic njihet ndryshe ishulli i vipave. Termeti ka qene me magnitude 4.1 balle i shkalles rihter.

Fatmiresit deri tani nuk jane raportuar deme materiale apo ne njerez.