Home News Gjermania thyen rekordin. Mijera persona u sheruan brenda 1 dite: Ja shifrat

Gjermania thyen rekordin. Mijera persona u sheruan brenda 1 dite: Ja shifrat

996
0

Ne Gjermani jane mbi 103.000 persona te prekur nga koronavirusi, por lajmi i mire eshte se jane sheruar mbi 8.000 persona brenda 24 oreve dhe kjo shenon nje rekord i ri tek numri i te sheruarve.
Ne javet ne vazhdim Gjermania pritet te liroje dhe masat per te rinisur serish jeten normale.
Por dhe Italia ka nje renie te te infektuarve dhe ne humbjet e jeteve, gjithashtu dhe Spanja.
Ndersa Amerika eshte ne pikun e saj dhe pritet qe numri i te infektuarve te jete ne rritje.
Ndersa ne Europe priten qe ne mes te muajit te merren masa lehtesuese dhe te dalin nga karantina ne menyre graduale.