Home News Gazetari kërkoi hetimin e tij, përgjigjet Elvis Naçi: Vepra të mira për...

Gazetari kërkoi hetimin e tij, përgjigjet Elvis Naçi: Vepra të mira për shqiptarinë

530
0

Imami Elvis Naçi ka reaguar pas një shkrimi të gazetarit Denis Dyrnjaja i cili e akuzonte atë për abuzim me të ardhurat e mbledhura nga fondacioni i tij bamirës.


Dyrnjaja i bënte thirrje prokurorisë të hetonte imamin, sidomos ne lidhje me blerjen e një spitali privat.

Por ja pergjigja e Naçi ndaj gazetarit:


Jam më i vendosur se kurrë se cilido vella Shqiptare i cili më ofendon, përgojon dhe shpif ndaj meje do t’i përgjigjem me lutje Zotit për të dhe vepra të mira për Shqiptarinë.