Home News Fytyra më e dashur e rinisë time/ Shkrimtarja e njohur rrenqeth me...

Fytyra më e dashur e rinisë time/ Shkrimtarja e njohur rrenqeth me fjalet për ndarjen nga jeta të aktorit të madh shqiptar

394
0

Pas ndarjes nga jeta të Ikones se kinematografisë shqiptare, Rikard Ljarja, shkrimtarja Natasha Lako shkruan se ai është nje shpirt krijues i qyteterimit shqiptar.

Aktori u nda nga jeta në moshën 77 vjeçare pas një sëmundje të rë ndë.

Ja cfare shkruan shkrimtarja Lako:

Lamtumire Rikardi yne i shtrenjte! Fytyra me e dashur e rinise time, zemra me e paster e brezit shqiptar me te nderuar, shpirti krijues i qyteterimit shqiptar, ne vazhdimesine dhe transformimin e viteve 60-te ne te gjithe boten, shkodran i mencur me qendresen me fisnike. Ze kumbues, i njeriut me te zakonshem. Njeri i filmit, teatrit dhe i penes, i shokeve, i familjes tende te bukur dhe i dashurise se pafund. Na le para kohe.