Home News Foto/ Ja si u priten mjeket shqiptare nga ministri i jashtem italian...

Foto/ Ja si u priten mjeket shqiptare nga ministri i jashtem italian Luigi Di Maio, Ja dhe pamjet

523
0

Dje u nisen drejt Italise 30 mjeke dhe infermiere shqiptare per te kontribuar vullnetarisht ne luften qe po kalon Italia me koronavirusin.
Italia eshte vendi qe po vuan me shume nga ky virus dhe Shqiperia vendosi te dergoje 30 mjeke, heronjte tane.


Ata kane mberritur ne vendin fqinje ku jane pritur nga ministri i jashtem , Luigi Di Maio. Ata do te punojne krah kolegeve te tyre ne Lombardi dhe do te paguhen nga qeveria shqiptare me 3000 euro ne muaj mjeket, dhe 2500 euro infermieret.