Home News Fluturon dollari, Ja cfare ka ndodhur sot me valutat e huaja.

Fluturon dollari, Ja cfare ka ndodhur sot me valutat e huaja.

639
0

Dollari amerikan ka regjistruar nje rritje te rendesishme brenda nates duke fituar 1.3 pike ne raport me dje teksa eshte blere me 110.8 leke dhe eshte shitur me 112 leke.

Sipas tregut valutor vendas edhe monedha europiane ka shenuar nje rritje te lehte teksa blihet me 122.6 leke dhe shitet 123.5 leke.

Paundi britanik nderkaq eshte shfaqur konstant ditene sotme duke mos pesuar renie sikurse ditet qe lame pas dhe vazhdon te blihet me 133.3 leke dhe shitet me 139 leke.

Franga zviceriane ka shenuar nje ulje te lehte teksa blihet me 114.8 leke dhe shitet me 116 leke referuar kursit te kembimit total.