Home News Farmacistja i dha ilaçe të skaduara, por qytetarja cuditet me shume nga...

Farmacistja i dha ilaçe të skaduara, por qytetarja cuditet me shume nga sjellja e farmacistes

610
0

Situata ne Shqiperi eshte shume shqetesuese per shkak te prodhimeve te skaduara. Per te mos mjaftuar me ushqimet skadimet i gjejme shpesh here edhe tek ilacet, prandaj ndonjehere i mmarim kot se nuk na bejne asnje efekt.

Njerezit ankohen por si gjithmon cdo gje shuhet dhe harrohet. Nje denoncim vjen ne JOQ Albania, ku një qytetare nga Tirana ka shkuar në një farmaci për të blerë një ilac por ai ishte i skaduar. Dhe farmacitja nuk ka ber ansje lloj reagimi dhe cdo gje ka kaluar sikur te mos kishte ndodhur gje. Pse ndodh keshtu me shqiptaret? Kur do te vi dhe ajo dite e bardhe per popullin tone qe te blejne ilace dhe te sherohen dhe jo te blejn ilace per tu semurur.

Zoti i ruajt Shqiptaret se shtetin eshte ne gjume prej 30 vitesh.