Home News Evropa mbyllur deri ne tetor, harrojeni pushimet ne Shqiperi

Evropa mbyllur deri ne tetor, harrojeni pushimet ne Shqiperi

1050
0

Te gjthe ata qe kane bere plane per pushime sivjet ne evrope kane marre nje paraljmerim qe ti anullojne ato.

Franca ka keshilluar bashkimin evropian qe ti mbajne kufinjte mbyllur deri ne tetor. Vete franca duket se do ta ruaj kufirin ne menyre strikte deri ne tetor. Por presidenti Macron i ka bere thirrje dhe vendeve te tjera te BE qe ti mbyllin gjithashtu kufinjte deri ne tetor.

Kurse Ursula Von Der Leyen, presidentja e komisionit europian tha se njerezit nuk duhet te bejne plane per pushime verore. Ju keshilloj qe te prisni askush nuk e di si di shkoje gjendja, duhet te mesohemi te jetojme me virusin prandaj ndoshta vitin qe vjen mund te planifikoni ate qe deshironi tha ajo.