Home News Ermal Mamaqi dhe Mand Peza arrijne te bindin Blendi Klosin: Nga kjo...

Ermal Mamaqi dhe Mand Peza arrijne te bindin Blendi Klosin: Nga kjo datë do të lejohen dasmat

504
0

Martesat do të lejohen prej datës 23 qershor, por duke zbatuar masat përkatëse për shkak të pandemisë .


Lajmin e bën te ditur Ermal Mamaqi dhe biznesmeniArmand Peza te cilet kanë zhvilluar një takim,ku kanë arritur të bindin ministrin e Turizmit Blendi Klosi.


Mamaqi shkruan ne rrjetet sociale:
“Me një numër të reduktuar, duke respektuar distancimin social, do te mundemi që të mbajmë premtimin për të realizuar kujtimin tuaj më të bukur”.


Në datë 23 Qershor me lirimin e masave do te behet e mundur dhe realizimi i ceremonive martesore sipas nje protokolli te aprovuar nga Ministria e Turizmit.


Ju jemi te gjithe mirenjohës për mirekuptimin në këto ditë të vështira të qe po kalon bota”, shkruan Mamaqi .