Home News Ema , vogelushja e vogel 12 vjecare me koronavirus ne respirator po...

Ema , vogelushja e vogel 12 vjecare me koronavirus ne respirator po lufton me jeten

708
0

Ema nje vogelushe 12 vjecare po lufton per jeten ne spitalin e Atlantas pasi u testua pozitive me koranavirus, bejne te ditur te afermit e saj.

Justin Anthony, kusheriri tha per CNN se Ema ishte diagnostikuar me pneumoni ne 15 mars dhe kishte rezultuar pozitive me koronavirus te premten ne mbremje.

Te shtunen ajo ishte vendosur ne respirator dhe gjendja e saj eshte stabel thote ai.

Ema nuk kishte pasur me para simptoma dhe nuk ka udhetuar kohet e fundit dhe nuk dihen shkaqet se ku e ka marre virusin.

Ekspertet e shendetesise deklarojne se ky virus shkakton me shume deme tek pleqte ndersa femijet jan transportues por e kalojne pa probleme serioze kete virus.

Anthonu tha se kishte qene e ema e Emes per ta bere publike kete ngjarje pasi do qe njerezit te ndergjegjesohen.

PO e provojme ne lekure sa e veshtire eshte tha ai. Cdokush thoshte se nuk prek te vegjelit por ja nje 12 vjecare po lufton per jeten. NJerezit duhet te praktikojne distancimin social. Duhet te kujdesen per femijet e tyre. Duhet ta marrin seriozisht perfundoi ai.