Home Shendet Ekspertja jep lajmin e frikshem : Mos hani me byreke, ja cfare...

Ekspertja jep lajmin e frikshem : Mos hani me byreke, ja cfare na ndodh kur konsumojme kete produkt

875
0

Nje psikologe turke , Nejla Avci ka bere nje deklarate me te cilen i ka frikesuar te gjithe.
Ajo ka thene se byreku ndikon negativisht ne zhvillimin e trurit.
Me tutje ajo ka thene se ushqimet me sheqer te tepert dhe karbohidrate ndikojne negativisht
ne zhvillimin e trurit.

“Cdo lloj ushqimi si byreku apo bugacja ndikon ne crregullimin e hiperaktivitetit dhe
mungeses se vemendjes.Byreku pengon zhvillimin e trurit , ndersa sheqeri me energjine e
tepert ndikon ne menyre negative mbi trurin, ka thene psikologia.