Home News Eksperti kinez jep lajmin e bujshem qe e gjithe bota po priste/...

Eksperti kinez jep lajmin e bujshem qe e gjithe bota po priste/ Ja kur do te zhduket koronavirusi me ne fund

517
0

Nje specialist i mjekesise ne Kine ka dhe nje lajm te mrekullueshem se kur do te vi fundi i kesaj pandemie. Lideri i ekipit te eksperterve tha se pika e kthimit do te jete ne fund te ketij muaji dhe jeta do te kthehet ne normalitet.

Eksperti tha:

Per tu perballur me koronavirusin i cili eshte nje infeksion i rende ka vetem 2 metoda:
1) Eshte te shtypesh shkallen e trensmetimit ne nivelin me te ulet dhe te ndalosh perhapjen e tij.
2) Eshte te vonosh transmetimet dhe te zvogelosh numrin e pacienteve me ane te disa metodave.
Shume vende kane vendosur masa te forta dhe besoj se ne fund te prillit numri i rasteve do te bjere ka perfunduar eksperti.