Home News Eksperti Italian thote se situata do te permiresohet por me pas do...

Eksperti Italian thote se situata do te permiresohet por me pas do te filloj vala e trete ne muajin…

271
0

Eksperti italin thote se: nese situata epidemiologjike nuk permiresohet atehere do te jete patjeter e nevojshme te behet izolimi i pergjithshem, duke nenkuptuar se masat me te ashpra nuk mund te shtyhen me tej. Mirepo a jane mjeket te shqetesuar qe kerkojne qe tani nje mbyllje totale?

Absolutisht jo ka thene Pregliasco pasi nga kendveshtrim i mjekeve vetem nje bllokim mund te riktheje kurben e infeksioneve.

Si perfundim mjeku pranon se Jane bere shume gabime por tani eshte koha per te gjetur burime per te organizuar sherbime te ndermjetme mes mjekeve te pergjithshem dhe spitaleve, pasi kovidi ka nxjerre ne pah te gjitha dobesite e sistemit tone shendetesor. mjeku ka thene se pritet nje vale tjeter ne muajin mars prill

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here